„Tikėjimas ir Šviesa“ Kaišiadoryse: bendystėje su paprastu žmogumi

faithandlight_emblem

Saulio 7 d., troškdami melstis prie pal. Teofiliaus Matulionio relikvijų ir dar labiau jį pažinti, bičiuliai su šeimomis bei draugais, bendruomenes lydinčiais kunigais keliavo į Kaišiadoris. „Teofiliaus vyskupijoje“ „Tikėjimo ir Šviesos“ piligrimus pasitiko saulė.

Kiek pasistiprinę po kelionės, dalyvavome šv. Mišių aukoje. Pamokslo metu išsitraukęs Rožinį, kardinolas Audrys Juozas Bačkis tą patį padaryti kvietė ir kiekvieną iš mūsų. Paprastais žodžiais jis ragino branginti Rožinio maldą, vis labiau mylėti Jėzų bei Mergelę Mariją. Ypatingu pamaldumu Švč. Jėzaus Širdžiai ir Švč. Mergelei Marijai pasižymėjo ir pal. Teofilius, todėl kardinolo A. J. Bačkio raginimas įgijo dar daugiau svorio ir spalvų.

22323811_10210481353058209_1039280593_o
Dievo Sodo“ bendruomenės (Vilnius) nariai

Po šv. Mišių, maldos prie pal. Teofiliaus relikvijų „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenių šventė tęsėsi Kaišiadorių vyskupijos pastoracijos centre. Stiprindami fizines ir dvasines jėgas, bendravome, vaišinomės, giedojome, meldėmės, klausėmės sesers vienuolės pasakojimo apie pal. Teofiliaus gyvenimą ir tikėjimo kelionę. Sesuo pasidalino keliais praktiniais patarimais (pvz., kuo palaimintasis skiriasi nuo šventojo, kaip nesusipainiojant vadinti pal. T. Matulionį ir pal. Jurgį Matulaitį), mėgino išsiaiškinti, kokios gi mūsų svajonės, siūlė svarstyti, ko galėtume pasimokyti iš pal. Teofiliaus. Prisimintas ir dar Lietuvos jaunimui rengtas filmukas apie palaimintąjį. Susirinkusieji ypač aktyviai plojo autorine giesme pasidalinusiems šiauliečiams iš „Jėzaus draugų“. Agapės metu vis skambėjo pianino, gitaros garsai, giesmės, pokalbiai. Susitikimą baigėme laimindami Silviją, „Tikėjimo ir Šviesos koordinatorę Lietuvoje, drauge tardami „Tikėjimo ir Šviesos“ maldos žodžius.

22343627_10210481352938206_891951821_o
Meldžiamės už Silviją

Vakarop, atėjus laikui atsisveikinti, žmonių grupelės pasklido po Kaišiadoris. Kelionė atgal neprailgo, mat nesustodami dalinomės gyvenimo, dienos su „Tikėjimu ir Šviesa“ įspūdžiais. Norėjosi kiekvienam palinkėti, kad tikėjimo šviesa lydėtų mus mūsų kasdienybėje. Ir, žinoma, dar ir dar kartą džiaugtis savo miestų bendruomenių bendryste, planuotais ir neplanuotais susitikimais.

 

 

 

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s